Fit Strategia - psychodietetyka Barbara Janysek
Cześć,
jestem Basia
Nazywam się Barbara Janysek. Pomagam kobietom spojrzeć w głąb siebie i przełamywać wewnętrzne bariery. Wszystko po to, aby mogły dokonać trwałych zmian. W zgodzie ze sobą i bez wyrzutów sumienia. Zajmuję się psychodietetyką oraz coachingiem.

Dzięki temu wspieram klientki zarówno w prowadzeniu zdrowego stylu życia, jak też w rozwoju osobistym i zawodowym. Mogę połączyć dla Ciebie te obszary lub pracować nad jednym.

Dlaczego wybrałam taką drogę?

Zawsze zwracałam uwagę na to, jak myśli wpływają na nasze zachowanie. Dlatego nie zakończyłam edukacji na doradztwie żywieniowym, ale poszłam w stronę psychodietetyki. Przekonując się podczas studiów o tym, że to nasze nastawienie decyduje o jakości życia, postanowiłam zostać zawodowym coachem. Należę do osób, które potrafią dostrzec potencjał w drugim człowieku, całkowicie się zaangażować i cieszyć cudzym sukcesem. Jestem szczęściarą, bo moja praca (= pasja) mi to umożliwia!

Wspieram kobiety w dokonywaniu trwałych zmian na rozmaitych płaszczyznach. Chcę, aby podejmowały dobre dla siebie decyzje, by móc cieszyć się pełnią życia. Najczęściej pracuję nad skutecznym odchudzaniem, zwiększaniem pewności siebie oraz odzyskaniem motywacji.

fitStrategia powstała w 2014 roku. Od 2015 roku prowadzę własny gabinet, pracuję także przez Skype’a, organizuję warsztaty, jestem autorką kilku kursów online.

Pozostałe obszary specjalizacji to:

Najważniejsze kwalifikacje

Z zakresu dietetyki i doradztwa żywieniowego kształciłam się na Akademii Hamburskiej. Ukończyłam z wyróżnieniem psychodietetykę w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej. Skończyłam również studia podyplomowe Coaching for Life and Business akredytowane przez ICF – International Coach Federation. Jestem także certyfikowanym trenerem warsztatu umiejętności psychospołecznych. Mam tytuł magistra stosunków międzynarodowych. Odbyłam staż w Instytucie Psychodietetyki oraz należę do Towarzystwa Psychodietetyki.

Jak pracuję?

Wierzę, że prawdziwa przemiana zaczyna się od środka. W stanie wewnętrznej równowagi możesz dokonywać rzeczy, które teraz wydają Ci się niemożliwe. Na przykład zmienisz frustrującą pracę albo odzyskasz pewność siebie. Tak samo podchodzę do zmian w wyglądzie zewnętrznym. Holistyczne podejście stawia ciało na równi z umysłem.

Potrafię odczarować odchudzanie! Wiedziałaś, że waga Twojego ciała zależy przede wszystkim od… mózgu, a właściwie Twojego nastawienia? Dlatego do schudnięcia i utrzymania rezultatów ważna jest zmiana myślenia, a tym samym nawyków żywieniowych – właśnie na tym będziemy się skupiać. Zrób to z szacunkiem i miłością do siebie, a zobaczysz, że odchudzanie to przyjemny proces oraz znacznie więcej niż fizyczna utrata masy ciała. Zachęcam, by nie skupiać się wyłącznie na poprawie figury. Podczas naszej współpracy nauczysz się samodzielnie dokonywać świadomych wyborów. Tylko wtedy będziesz mogła cieszyć się trwałym efektem.

Gotowe rozwiązania i powierzchowna współpraca to za mało. Stawiam na analizę ograniczających przekonań oraz wspólne wytyczenie obszarów do rozwoju. Uwzględniam przy tym Twoje możliwości. Jeśli chcesz popracować na przykład nad utratą kilogramów, nie otrzymasz ode mnie gotowca – diety i narzucone jadłospisy nie działają! Zapał szybko gaśnie, a restrykcyjne zasady stają się męczarnią – szczególnie na urlopie czy spotkaniu towarzyskim, prawda? Bez względu na to, jaki masz cel, wspólnie opracujemy plan, który uwzględnia Twoją sytuację i jest w 100% możliwy do realizacji, choć jeszcze niedawno w to nie wierzyłaś. Nie zostawię Cię z nim samej, będę wsparciem na każdym etapie. Chcę, żebyś odkryła siebie, zrozumiała, czego pragniesz i potrzebujesz.

A poza pracą…

Jestem osobą aktywną i towarzyską, dlatego kocham tańczyć do rana (okazjonalnie), grać w squasha (najchętniej z mężem), siatkówkę, śmiać się z siebie, gdy pomylę kroki na zajęciach fitness – chętnie przebywam tam, gdzie są ludzie i możemy grać zespołowo..

Wieczorami wyciszam się nad książką (pochłonęłam całą serię K-PAX, szalenie ciekawa ze względu na przeżycia, które ukształtowały osobowość Prota, głównego bohatera). Poruszają mnie filmy o tajnikach ludzkiego umysłu, ale lubię też kino, przy którym mogę się pośmiać i odprężyć.

Moje życie prywatne krąży wokół ludzi! Dbam o relacje z bliskimi i chętnie nawiązuję nowe znajomości. Przy okazji poznaję klimatyczne miejsca, dużo podróżuję, próbuję różnych smaków, zasłuchuję się w opowieściach nieznanych osób... Delektuję się życiem, nawet drobiazgami.

Jeśli zobaczysz mnie samą przy stoliku w restauracji, to znaczy, że właśnie na kogoś czekam. Chcesz się dosiąść? Zapraszam, lubię słuchać. Możemy zacząć rozmowę już teraz. Wystarczy, że napiszesz do mnie Cześć, chcę porozmawiać i przedstawisz swoją sytuację.

NAPISZ DO MNIE